Velká scéna

 • zdarma

  | sobota | 11.00
  Velká scéna

  Festival kreativního a logického hraní

  Přijď si stavět, vyrábět, hrát i lámat mozkové závity!

  Přijď si stavět, vyrábět, hrát i lámat mozkové závity! V tvořivých dílnách si vyrobíš originální potisk trička nebo látkové tašky, vlastní domácí loutkové divadlo či náramky přátelství ze zažehlovacích korálků. Kluci i holky budou stavět obrovské vláčkodráhy a otestují stavebnice z převodových koleček. Vyzkoušíš svou šikovnost při skládání origami a otestuješ logické myšlení u hlavolamů. Mladší sourozenci si pohrají v koutku dřevěných hraček a prozkoumají magnetickou stavebnici. Rodiče se mohou poradit v logopedické poradně i v poradně zdravých školních batohů. Všichni si z festivalu odnesou malý dárek nebo mohou soutěžit o skvělé výhry: dárkové balíčky či dokonce školní batohy Topgal!

  Vstup na festival zdarma, vybrané výtvarné dílny za příplatek 80 Kč.

 • zdarma

  | neděle | 19.00
  Velká scéna

  KHAMORO party na Vltavě: Milan Kroka live band /CZ, Gipsy.cz/CZ, Gitana/SK

  světový romský festival

  Tradiční party na břehu řeky Vltavy pod širým nebem, která zahájí jubilejní 20. ročník Světového romského festivalu Khamoro.

  Vystoupí Milan Kroka Live Band - hudební skupina, kterou v roce 2012 založil romský zpěvák, kytarista a hráč na klávesy a která je od té doby bezpochyby jednou z nejzajímavějších romských kapel nejen na české scéně. Hraje pop, gypsy rumbu i tradiční romskou hudbu, vlastní tvorbu i lidové písně.

  Dalším účinkujícím budou Gypsy.cz - romská kapela, která se svým ""romano hip-hop” stylem proslavila nejen u nás v ČR, ale i ve světě. Se svými koncerty objeli více než 30 zemí a spolupracovali se jmény jako Boban Marković Orkestar či Gogol Bordello.

  Večer na Střeleckém ostrově zakončí slovenská romská zpěvačka Gitana.

 • zdarma

  | sobota | 14.00
  Velká scéna

  Multy Fest 2

  Léto, klídek, pohodová hudba a STŘELÁK. Nejlepší kombinace, kterou můžeš zažít v centru města!

  Doraž se svými kamarády a užij si největší multi žánrový kulturní festival #multyfest, který kdy MČ Praha 1 uspořádala.
  Jsi-li srdcař, tuhle akci si nemůžeš nechat ujít - vždyť Střelecký ostrov je bijící ♥ Prahy.

 • zdarma

  | čtvrtek | 11.00
  Velká scéna

  Veletrh poskytovatelů sociálních služeb hlavního města Prahy

  pořádá MČ Praha 1

  Zviditelnění, podpora a zkoordinování činnosti poskytovatelů sociálních služeb i dalších organizací působících v neziskovém sektoru v hlavním městě Praze. To jsou hlavní motivy Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb, který se uskuteční ve čtvrtek 8. června 2017 od 12 do 20 hodin na Střeleckém ostrově. Akci pořádá hlavní město Praha v čele s radním pro sociální oblast Danielem Hodkem. Vstup na akci je zdarma.

  Na veletrhu se představí přes 100 organizací, jejichž nezisková působnost se zaměřuje například na seniory, tělesně postižené, rodiny s dětmi nebo osoby ohrožené domácím násilím. S činností jednotlivých organizací se budou moci návštěvníci seznámit přímo u jednotlivých stánků, kde budou působit přímo zástupci konkrétních organizací. Těšit se můžou i na bohatý kulturní a doprovodný program a občerstvení za mimořádně nízké ceny.

 • vstupenky

  | sobota | 11.00
  Velká scéna

  HOLI open air

  Zažij s námi již 6. ročník celosvětově úspěšného turné HOLI Open Air Colour Festival. Po Indii, Mexiku, USA a Německu se šílenství barev řítí opět do České Republiky! Holi Open Air Praha se uskuteční přímo v srdci Prahy na Střeleckém ostrově.

 • zdarma

  | neděle | 17.00
  Velká scéna

  Promenádní koncerty: Bigband Biskupská

  Big Band Biskupská, vznikl v září roku 2010 při ZUŠ Biskupská 12, Praha 1. Má big bandové obsazení rozšířené o dřevěnou harmonii. V současné době má 32 členů ve věku od 12 do 25 let. Ve svém repertoáru má převážně swingové, filmové a populární skladby. Na koncertech doprovázel tyto přední swingové a muzikálové umělce: Ondřeje Rumla, Tomáše Savku, Václava Noida Bártu, Michaelu Noskovou ale také sólistu národního divadla bassbaritónistu Františka Zahradníčka. BBB vystoupil na různých koncertech a festivalech např. Budyňský krokodýl, Festival Jazz na Hradě v Žirovnici, Mezinárodní Jazzový festival v Černošicích. V roce 2014 zahajoval Reprezentační ples Prahy 1 na Žofíně společně s Ondřejem Rumlem. V roce 2013 spolupracoval také se symfonickým orchestrem Arnhems interscholar orkest z Holandska, vystoupil na společném koncertě v Praze a na koncertech v holandském Arnhemu. V červnu roku 2015 byl na koncertím turné ve švýcarské Basileji a francouzském Nimes. V roce 2016 se vrátil s koncertního zájezdu ze švédských měst Jönköping a Tranas.
  V letošním roce dostal pozvání k účasti na workshopu s legendárním americkým trumpetistou, skladatelem a kapelníkem Wyntonem Marsalisem - tento devítinásobný držitel cen Grammy a Pulitzerovy ceny patří mezi nejuznávanější hudebníky současného světa.
  Zakladatelem a dirigentem BBB je Milan Tolkner, který je zároveň sólistou Hudby Hradní stráže a Policie ČR.
  Sólisty Big Bandu Biskupská je Kateřina Tošnarová a ukrajinský zpěvák Slava Korsak.

 • vstupenky

  Michal Pavlíček a jeho nové sólo. Nové album Pošli to tam poprvé živě na Střeláku v Praze.

  Hudebník Michal Pavlíček představí 14. června na Střeleckém ostrově v Praze svůj nový koncertní program. Jako hosté s ním vystoupí zpěvák Matěj Ruppert, houslista Jan Mráček a Pavel Bořkovec Quartet. Při této příležitosti pokřtí i svoje nové album Pošli to tam.

  Hudební skladatel, kytarista, zpěvák, textař a producent Michal Pavlíček je spojený se skupinami Pražský výběr, Stromboli, BSP, Big Head, Trio a Supergroup. Podílel se na albech Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Báry Basikové, Kamila Střihavky, Richarda Müllera a mnoha dalších. Je autorem řady hitů (Země vzdálená ad.) a hudby k divadelním představením, baletům, televizním seriálům, inscenacím a celovečerním filmům. Úspěšně spolupracuje i se zahraničními produkcemi (BBC – Scarlet Pimpernel, Merlin IV. série ad.). Napsal hudbu k několika muzikálům (Excalibur, Obraz D. Graye ad.) a baletním inscenac& ;iac ute ;m (M alý princ, Kráska a zvíře ad.). Získal mnoho ocenění včetně Platinových a Zlatých desek i ceny Anděl, byl uveden do Síně slávy Akademie populární hudby.

 • vstupenky

  | čtvrtek | 19.00
  Velká scéna

  KAMIL STŘIHAVKA & THE LEADERS ACOUSTIC BAND!

  sezení: 300 Kč (předprodej) – 350 Kč (na místě) / stání: 220 (předprodej) – 260 Kč (na místě)

  Nová akustická podoba kapely Leaders! si při svém premiérovém turné v roce 2014 získala tisíce příznivců. Nečekaně velký úspěch akustických koncertů, které doslova hladí po duši, kapelu přesvědčil pokračovat v této unplugged verzi i nadále.

  Díky tomu je možné živě odehrát jemné písně plné silných příběhů, které by tradiční rockové aranžmá rozdrtilo. Repertoár rockové a akustické verze se vzájemně doplňuje a nabízí různé kombinace skladeb. Bude vám běhat mráz po zádech...

  Obsazení kapely: Kamil Střihavka – zpěv, Petr Henych – akustické kytary, Martin Ivan – kontrabas, Patrik Sas – bicí nástroje, Štěpán Eliáš – klávesy, Markéta Podhajská – perkuse, Ondřej Klímek – saxofon, flétna, David Babka – steel kytara

 • vstupenky

  | čtvrtek | 19.00
  Velká scéna

  BRATŘI EBENOVÉ

  sezení: 350 Kč (předprodej) – 400 Kč (na místě) / stání: 250 Kč (předprodej) – 300 Kč (na místě stání)

  První řádné album "Malé písně do tmy" vydali Bratři Ebenové v roce 1984 a dalších jedenáct let trvalo, než vznikl titul "Tichá domácnost" (1995). Na další řadové album, nazvané "Já na tom dělám", posluchači čekali sedm let, když vyšlo v roce 2002. Po vydání tohoto alba však Bratři Ebenové nelenili – vydali se znovu po českých městech koncertovat, natočili koncertní DVD "Ebeni v zahradě" (2004), natočili hudbu pro novou sérii večerníčků Mach a Šebestová, připravili hudbu pro pohádkové CD "Pohádky bratří Grimmů" (s písničkami Bratří Ebenů), několik audioknih (Muž, který sázel stromy, Adventní kalendář) a také hudbu k seriálu České televize "Poste Restante". V roce 2008 vyšlo album Chlebíčky – nazvané podle titulní skladby. Album obsahuje 12 skladeb - autorem všech (hudby i textu) je Marek Eben. Aranžmá jednotlivých skladeb je dílem celé kapely Bratři Ebenové, která už od poslední desky funguje v nezměněném složení. Kromě tria bratří Ebenových – tedy Marka, Kryštofa a Davida tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

 • vstupenky

  | čtvrtek | 19.00
  Velká scéna

  VLADIMÍR MIŠÍK & ETC… + IVAN HLAS TRIO

  sezení: 300 Kč (předprodej – 350 Kč (na místě) / stání: 220 (předprodej) – 260 Kč (na místě)

  Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do roku 2007 vydal Vladimír Mišík & ETC… 10 řadových alb a několik dalších kompilací.

  Aktuální sestava ETC: Vladimír Mišík – kytara, zpěv / Petr „Kulich“ Pokorný – kytara / Pavel Skála – kytara, zpěv / Jiří Veselý – basa, harmonika / Jiří Zelenka – bicí, zpěv / Vladimír Pavlíček – housle


  Říká se, že Ivan Hlas je jediný český písničkář, který umí psát nejen o nešťastné, ale i o šťastné lásce. Možná na tom něco bude – tohle téma je pro něj celoživotní jedničkou, a ačkoli je svými kořeny bluesman, pocházející z pražské čtvrti, tomuto žánru zasvěcené už od konce 60. let, tedy z Hanspaulky, v jeho rukopisu žádné beznadějné stížnosti nenajdete.

  Po dlouhých letech se v poslední době Ivan Hlas vrátil do klubů s menší muzikantskou sestavou. V triu jej skutečně kongeniálně doprovázejí kytarista Norbi Kovács a violoncellista Jaroslav Olin Nejezchleba. Ale i když se hraje na akustické nástroje, žádné bezzubé „kotlíkaření" nečekejte. Všichni tři muzikanti jsou rockeři, kteří se nezapřou ani po „vytažení ze zásuvky".

 • vstupenky

  | čtvrtek | 19.00
  Velká scéna

  STO ZVÍŘAT – TY VOLE, ŠKOLA ZAČÍNÁ!

  200 Kč (předprodej) – 250 Kč (na místě) / koncert na stání

  Dámy a pánové, pojďte se s námi rozloučit s prázdninami.

 • vstupenky

  | úterý | 19.00
  Velká scéna

  XAVIER BAUMAXA

  200 Kč (předprodej) – 250 Kč (na místě) / koncert na stání

  Xavier Baumaxa je buránek regionálního charakteru, se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem. Své písně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech jako je: sekání dříví, máchání křovinořezem, chůze v terénu, plavání kraulem či naznak, zatloukání hřebíků hundrtfýrcych - stovek, natírání plotu tixotropní lazurou, kopání ilegálních trativodů, přejíždění středové dálniční přerušované čáry a to hlavně v noci, cvakání zuby po přejetí dvojité nepřerušované čáry a to hlavně nad ránem, v neposlední řadě také poslouchání praskotu krbu, které je však arytmické, takže je to sporné...

 • vstupenky

  | pondělí | 19.00
  Velká scéna

  PRECEDENS

  250 Kč (předprodej) – 300 Kč (na místě) / na stání

  Legendární skupina Precedens (spojená po léta zejména se zpěvačkou Bárou Basikovou) přichází ve výrazně omlazené sestavě špičkových hudebníků s ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové. Zazní původní skladby i novinky v podáním plné energie a špičkové hudební invence. Originalitu písní výhradního autora Martina Němce (Doba ledová, Věž z písku, Soumrak bohů atd.), dravou energii kapely a úchvatný zpěv – to vše nabízí současný Precedens.

Pořadatel
 • Malostranská beseda
Generální partner
 • Conseq
Exkluzivní pojistitel
 • Kooperativa
Partneři
 • hl. m. Praha
 • Praha 1
 • PPS
 • Pilsner Urquell
 • Birrel
 • Stock
 • Kotleta
 • Agentura DELTA
 • MediaChannel
 • Johnny servis
 • Shameless
Mediální partneři
 • Headliner
 • Rádio BEAT
 • Country radio
 • Rock TV
 • Rock&Pop
 • RockZone
 • vychytane.cz
 • informuji.cz